Głogów uczcił 78. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. • Aktualności • Wojciech Zubowski - Poseł na Sejm RP

Strona główna

Aktualności

wielkość tekstu: A-AA+
13 kwietnia 2018, 14:24

Głogów uczcił 78. rocznicę Zbrodni Katyńskiej.

78 lat temu w lasach pod Katyniem, Ostaszkowem, Starobielskiem, Kozielskiem rozegrała się wielka tragedia narodu polskiego. Ponad 20 tysięcy naszych rodaków zostało bestialsko zamordowanych przez NKWD. Bez osądu, wyroku, winy rozstrzelano kwiat narodu – m.in. oficerów, lekarzy, profesorów…

Dzisiaj, 13 kwietnia w Głogowie odbyły się uroczyste obchody 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. W Kościele pw. Bożego Ciała uroczystość rozpoczęła Msza święta w intencji pomordowanych w Katyniu i ofiar katastrofy smoleńskiej. Uroczystej liturgii towarzyszyły liczne poczty sztandarowe, w tym Wojska Polskiego, stowarzyszeń i szkół.

Po Eucharystii wszyscy udali się na skwer im. Prałata Zbigniewa Kutzana. Z udziałem grupy rekonstrukcyjnej, ulicami Starego Miasta uczestnicy uroczystości przeszli w I Głogowskim Marszu Katyńskim. Pod Pomnikiem Katyńskim zebrani odśpiewali Hymn Polski oraz złożyli wieńce i zapalili znicze ku pamięci poległych. W imieniu Posła na Sejm RP Wojciecha Zubowskiego wieniec złożyła pani Monika Zborowska.

Galeria

wyszukiwarka

Aktualności

facebook

twitter