Jubileuszowa edycja projektu KAMIENIE PAMIĘCI „Harcerze Niepodległej” w SP 2 w Głogowie. • Aktualności • Wojciech Zubowski - Poseł na Sejm RP

Strona główna

Aktualności

wielkość tekstu: A-AA+
15 marca 2019, 14:47

Jubileuszowa edycja projektu KAMIENIE PAMIĘCI „Harcerze Niepodległej” w SP 2 w Głogowie.

15 marca w Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie odbyła się X edycja projektu KAMIENIE PAMIĘCI „Harcerze Niepodległej”, w ramach realizowanej od wielu lat oferty edukacyjnej IPN-u. Młodzież przedstawiła montaż słowno-muzyczny oraz prezentację multimedialną, przybliżając sylwetki kilkorga - często zapomnianych już - bohaterów, związanych ze skautingiem i harcerstwem, którzy zdecydowanie żyli według zasady: „Wszystko, co nasze, Polsce oddamy”. Niejednokrotnie „wszystko” oznaczało „życie”. Za przywrócenie pamięci o tych cichych bohaterach, ideałach, które wyznawali, a także za przypomnienie, iż zasady ruchu harcerskiego i idea niepodległości Polski były ze sobą nierozerwalnie związane podziękowała w imieniu Posła na Sejm RP Wojciecha Zubowskiego p. Elżbieta Rybak. Na ręce Opiekuna projektu - p. Jolanty Peciak wręczyła zestaw filmów, związanych z historią Polski, które bez wątpienia nie tylko zasilą zbiory biblioteczne szkoły, ale będą też źródłem ożywienia pamięci historycznej młodzieży.

Partnerami projektu są: Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów, „Solidarność” Zagłębia Miedziowego, oraz Poseł na Sejm RP Wojciech Zubowski.

Galeria

wyszukiwarka

Aktualności

facebook

twitter