Nowe warunki dofinansowania na ocieplenie budynku czy wymianę pieca • Aktualności • Wojciech Zubowski - Poseł na Sejm RP

Strona główna

Aktualności

wielkość tekstu: A-AA+
3 stycznia 2023, 20:01

Nowe warunki dofinansowania na ocieplenie budynku czy wymianę pieca

Uwaga, od 3 stycznia wchodzą nowe warunki dofinansowania na ocieplenie budynku czy wymianę pieca.

,,Czyste powietrze" to rządowy program wpierający właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych w ograniczaniu gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej.
Główna zmiana to podwyższenie progów oraz wysokość oczekiwanej dotacji, a zainteresowani mogą liczyć na:
- podniesienie progu dochodowego przy dofinansowaniu podstawowym ze 100 tys zł do 135 tys. zł, a maksymalna kwota dotacji wyniesie 66 tys. zł, wobec dotychczasowych 30 tys. zł
- przy podwyższonym dofinansowaniu próg dochodowy rośnie z 1564 do 1894 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym i z 2189 do 2651 zł w gospodarstwie jednoosobowym. W taki przypadku maksymalna dotacja w takim wzrośnie z 47 do 99 tys. zł.
- dla najwyższego poziomu wsparcia progi wzrastają odpowiednio z 900 do 1 090 zł w przypadku gospodarstw wieloosobowych oraz z 1260 do 1 526 zł w przypadku gospodarstw jednoosobowych. Maksymalna dotacja w tym progu wzrośnie z 79 tys. zł do 136 tys. zł.
- niezależnie od kategorii wsparcia przewidywana jest dotacja do 1 200 zł na obowiązkowy (w przypadku chęci do przystąpienia do programu) audyt energetyczny.
- możliwość ponownej aplikacji o dotacje osobom, które korzystały finansowo z niniejszego programu.

wyszukiwarka

Aktualności

facebook

twitter