Rusza kolejna inwestycja w naszym regionie • Aktualności • Wojciech Zubowski - Poseł na Sejm RP

Strona główna

Aktualności

wielkość tekstu: A-AA+
18 maja 2023, 19:14

Rusza kolejna inwestycja w naszym regionie

Minister Infrastruktury zatwierdził Program inwestycji dla budowy drogi ekspresowej S8 o długości 32,5 km pomiędzy Kobierzycami a Łagiewnikami. A to oznacza ni mniej ni więcej, ze Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłasza postępowanie przetargowe na zaprojektowanie i budowę tego odcinka. To pierwszy odcinek drogi szybkiego ruchu, która ma połączyć Kotliną Kłodzką z Wrocławiem a tym samym z resztą Polski. Każdy kto choć raz jechał do Bystrzycy, Polanicy, Międzylesia czy samego Kłodzka wie jakże ważna jest ta inwestycja dla bezpieczeństwa i płynności ruchu
Przetarg obejmuje trzy odcinki realizacyjne pomiędzy węzłami:
✓ Kobierzyce Północ - Kobierzyce Południe o długości ok. 7,5 km,
✓ Kobierzyce Południe - Jordanów Śląski o długości ok. 13,8 km,
✓ Jordanów Śląski - Łagiewniki Zachód o długości ok. 11,2 km.
W ramach inwestycji zaplanowano budowę 5 węzłów drogowych Kobierzyce Północ (połączenie z DK8 i z Autostradową Obwodnicą Wrocławia), Kobierzyce Południe, Jordanów Śląski, Łagiewniki Zachód, Łagiewniki Północ. Powstaną ponadto Miejsca Obsługi Podróżnych, estakady, mosty i wiadukty, w tym obiekty pełniące jednocześnie funkcję przejść dla zwierząt, a także osobne przejścia dla zwierząt.
Dyskusje o modernizacji drogi do Kłodzka i do granicy z Czechami tak aby była bezpieczna trwały latami. Wielu polityków próbowało na tej drodze zbić kapitał polityczny. Tylko nic z tego nie wynikało. My wprowadzamy swoje zapowiedzi w życie. Jak powiedział minister Andrzej Adamczyk - Realizacja drogi ekspresowej S8 od Wrocławia do Kłodzka jest wypełnieniem zapowiedzi premiera rządu Mateusza Morawieckiego.
I choć w regionie miedziowego zagłębia czekamy na budowę obwodnicy Głogowa czy dalsze prace na trasie Lubin-Wrocław - to cieszy niezmiernie fakt, że poprawa infrastruktury drogowej postępuje w całym województwie.
# czyny nie słowa

wyszukiwarka

Aktualności

facebook

twitter