Step by step... • Aktualności • Wojciech Zubowski - Poseł na Sejm RP

Strona główna

Aktualności

wielkość tekstu: A-AA+
3 kwietnia 2023, 11:08

Step by step...

Miło mi poinformować, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego wraz z koncepcją programową (STEŚ-R) i przygotowaniem materiałów do uzyskania decyzji środowiskowej dla DK 94 i 36 pomiędzy Wrocławiem i Lubinem.
Prace projektowe obejmą opracowanie wariantów przebiegu trasy. Zakładać one mają rozbudowę ok. 60 km drogi pomiędzy Wrocławiem a Lubinem po istniejącym śladzie lub częściowo w nowym przebiegu na fragmentach omijających obszary zurbanizowane, cenne przyrodniczo lub korygujące parametry drogi. Przekrój dróg zostanie ustalony na podstawie analiz i prognoz ruchu, w zależności od wybranego wariantu. Pod uwagę brana jest rozbudowa drogi do przekroju 2x2 (dwie jezdnie po dwa pasy ruchu) w parametrach klasy GP czyli droga główna ruchu przyspieszonego. Parametry drogi zostaną dostosowane do prognozowanych natężeń ruchu.
Jak powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber - Trasa łącząca Wrocław i Lubin zostanie zmodernizowana, tak aby spełniała warunki bezpiecznego i komfortowego podróżowania. Dziś kierowcy jadący między tymi miastami tracą czas w korkach, a mieszkańcy miejscowości, przez które droga przebiega, są narażeni na uciążliwości związane z dużym ruchem samochodowym, ze znaczącym udziałem pojazdów ciężkich
To kolejna duża inwestycja drogowa na Dolnym Śląsku, której zadaniem jest lepsze i bezpieczniejsze skomunikowanie Zagłębia Miedziowego ze stolicą regionu. Droga ta stanie się faktyczną alternatywą dla połączenia przez A4.
Realizacja inwestycji w systemie projektuj i buduj planowana jest w latach 2028-2032.
#Czyny nie słowa

wyszukiwarka

Aktualności

facebook

twitter