Zagrożona ważna inwestycja kolejowa w regionie • Aktualności • Wojciech Zubowski - Poseł na Sejm RP

Strona główna

Aktualności

wielkość tekstu: A-AA+
26 czerwca 2014, 12:40

Zagrożona ważna inwestycja kolejowa w regionie

Poseł Wojciech Zubowski złożył dziś w Sejmie interpelację poselską do wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej w sprawie remontu linii kolejowej nr 289. Pytania w niej zawarte dotyczą opóźnień tej inwestycji.

Jeszcze w ubiegłym roku przedstawiciele strony rządowej, udzielając odpowiedzi na interpelację posła Wojciecha Zubowskiego, informowali, że planowane zakończenie remontu linii 289 Legnica – Rudna Gwizdanów to koniec roku 2016. W roku 2015 miał zostać ogłoszony przetarg w formule „Projektuj i buduj”, pozwalający mieć nadzieję, że zgodnie z założeniami do końca roku 2016 nastąpi ukończenie robót. Niestety, mimo zapewnień ze strony Ministerstwa, remont tej ważnej dla naszego regionu linii kolejowej we wspomnianym terminie jest już mało realny. Wskazuje na to fakt ogłoszenia przetargu na wykonanie samej dokumentacji projektowej, nie ma natomiast mowy o pracach remontowych! Dla nich konieczne będzie ogłoszenie kolejnego przetargu, w na razie nie ustalonym terminie.

O znaczeniu tej linii mogliśmy przekonać się choćby przy okazji awaryjnego zamknięcia linii 273 Wrocław-Szczecin. Temat ten przedstawiany też był podczas zwołanego z inicjatywy Wojciecha Zubowskiego posiedzenia Dolnośląskiego Zespołu Parlamentarnego, w którym udział wzięli samorządowcy z naszego regionu (Prezydent Głogowa Leszek Rybak, Prezydent Lubina Robert Raczyński). Jak podkreślali - remont tej linii niezbędny jest także dla realizacji założeń rozwoju infrastruktury kolejowej w naszym regionie.

Pytania zawarte w interpelacji dotyczą planów rządu związanych z remontem linii kolejowej i powodów dla których ta ważna dla regionu inwestycja nie będzie realizowana zgodnie ze złożonymi wcześniej deklaracjami.

Galeria

wyszukiwarka

Aktualności

facebook

twitter