O mnie • Wojciech Zubowski - Poseł na Sejm RP

Strona główna

O mnie

wielkość tekstu: A-AA+
Wojciech Zubowski
Wojciech Zubowski (ur. 12 listopada 1979 r.) – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VII, VIII i IX kadencji. Członek Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość; Przewodniczący Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Głogowie; członek Zarządu Okręgu nr 1; członek Rady Regionalnej Prawa i Sprawiedliwości województwa dolnośląskiego oraz Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości.

Działalność w Sejmie1. Komisje
  • Komisja Gospodarki i Rozwoju - Z-ca Przewodniczącego
  • Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych - Z-ca Przewodniczącego
  • Komisja do Spraw Energii i Skarbu Państwa- członek
2. Zespoły Parlamentarne

Życiorys


Wykształcenie i doświadczenie zawodowe

Jestem magistrem prawa, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, a wcześniej II LO w Głogowie. Wraz z wykształceniem zdobywałem doświadczenie zawodowe – pracowałem m. in. w Kancelarii Prawnej i prowadziłem firmę zajmującą się pracami wysokościowymi. W momencie obejmowania mandatu parlamentarnego pracowałem jako specjalista ds. inwestycji. W czasie pełnienia funkcji posła podnosiłem swoje kwalifikacje. ukończyłem studia podyplomowe Master of Business Administration w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie i Akademia Energetyki w Szkole Głównej Handlowej.

Działalność społeczna i polityczna

W roku 2006 zdobyłem mandat radnego Rady Powiatu Głogowskiego startując jako kandydat Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. W 2010 r. ponownie zdobyłem mandat startując do Rady Powiatu Głogowskiego z Komitetu Wyborczego Wyborców Jana Zubowskiego (przy poparciu przez Prawo i Sprawiedliwość). W wyborach do parlamentu w roku 2011 uzyskałem 4 wynik w okręgu na liście Prawa i Sprawiedliwości, a wraz z nim mandat poselski.
W pierwszej i drugiej kadencji pracy w radzie powiatu aktywnie działałem w komisji samorządowej i bezpieczeństwa publicznego oraz komisji rewizyjnej. W roku 2015 w październikowych wyborach parlamentarnych powtórnie zdobyłem mandat poselski w Sejmie VIII kadencji, uzyskując o kilka tysięcy głosów lepszy wynik niż w roku 2011. W roku 2019 wyborcy kolejny raz obdarzyli mnie zaufaniem, dając mi możliwość pracy w Parlamencie kolejnej kadencji.

Prywatnie

Jestem szczęśliwym mężem (żona Aleksandra) i ojcem (córka Ania przyszła na świat w 2012 r.). Rodzina daje mi nieocenione wsparcie. Oczywiście wiele zawdzięczam również rodzicom i rodzeństwu, którym bardzo dziękuję za to, że zawsze są przy mnie. Są dla mnie przykładem, że wiara w pozytywne zmiany i zaangażowanie społeczne mają sens.

Lubię dobre książki (szczególnie science fiction i fantasy), filmy i muzykę. Cenię spotkania z przyjaciółmi i wolne chwile spędzane z rodziną. Cieszą mnie takie same rzeczy jak wielu moich rówieśników i takie same rzeczy mnie martwią – zdrowie najbliższych czy też rosnący kurs franka... Swoją pracą chcę wpływać na polepszenie bytu nas wszystkich.

Galeria

Wojciech Zubowski

wyszukiwarka

Aktualności

facebook

twitter